mimladi

Društveno korisno učenje u socijalnom sustavu – metode i provedba programa

U petak 14. 9. održana je edukacija za zaposlenike visokoobrazovnih ustanova i organizacija civilnog društva (OCD) pod nazivom “Društveno korisno učenje u socijalnom sustavu – metode i provedba programa.“

 

Edukacija je održana u sklopu projekta “Aktivni građani resocijaliziraju isključene” kojeg provodi Svjetski savez mladih Hrvatska (SSMH) u suradnji s Centrom za socijalnu skrb Zagreb te Pravnim fakultetom sveučilišta u Zagrebu. Cilj je edukacija zaposlenika visokoobrazovnih ustanova i OCD-a o društveno korisnom učenju (DKU) s naglaskom na relevantnost ove metode koja doprinosi razvoju znanja i vještina u konkretnim primjerima pred svakodnevnim društvenim izazovima i problemima.

 

Zanimljiva predavanja održali su stručnjaci i suradnici dr. sc. Nives Mikelić Preradović s Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Tatjana Katkić Stanić, dipl. soc. rad., načelnica Sektora za koordinaciju politika i unapređenje stručnog rada centara za socijalnu skrb ​Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, Nedjeljko Marković, dipl. soc. rad., predsjednik udruge Pragma i Ana Maria Mihinica, mag. act. soc., voditeljica projekta „Aktivni građani resocijaliziraju isključene“, iz Svjetskog saveza mladih Hrvatska.

 

Zaposlenici visokoobrazovnih ustanova i OCD-a iskoristili su priliku i aktivno sudjelovali u edukaciji komentarima, pitanjima i predstavljanjem izazova s kojima se u vlastitom poslu svakodnevno susreću.  Edukacija je svim sudionicima ponudila mogućnost stjecanja znanja i kompetencija za provođenje programa DKU, uvid u metode, načine rada, svrhu i programe DKU, te stjecanje  znanja o ulozi OCD-a u socijalnom sustavu i prilikama koje se nude visokoobrazovanim ustanovama kroz provođenje društveno korisnog učenja.

 

Edukacija je naglasila važnost suradnje između visokoobrazovnih ustanova i organizacija civilnoga društva u obrazovanju društveno odgovornih i aktivnih građana, čime se doprinosi ukupnom razvoju i poboljšanju zajednice. Putem ove edukacije uspjeli smo u povezivanju zaposlenika  visokoobrazovnih institucija s organizacijama civilnoga društva i širom društvenom zajednicom te potaknuli razvoj održivih partnerstava visokoobrazovnih ustanova i organizacija civilnoga društva u razvoju i provedbi programa društveno korisnog učenja. Time smo odgovorili na potrebu jačanja sposobnosti organizacija civilnoga društva za bolje upravljanje i doprinos stručnim, ljudskim i zagovaračkim kapacitetima organizacija civilnoga društva te doprinijeli kvaliteti i osmišljavanju inovativnih usluga od javnog interesa u različitim sektorima visokoobrazovnih institucija.

 

Projekt “Aktivni građani resocijaliziraju isključene” financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj članka isključiva je odgovornost Svjetskog saveza mladih Hrvatska.

 

Luka Poslon

Unesite pojam po kojemu želite pretraživati portal.